Tektura lita czy falista? Którą wybrać na opakowania?


Tekturowe opakowania są dzisiaj bardzo modne ze względu na niewysoką cenę, łatwość ich utylizacji i możliwość sprostania dyrektywom dotyczącym ochrony środowiska. Jak w takim razie wybrać odpowiedni rodzaj tektury na opakowania dla swojej firmy?


Opakowania z tektury falistej są trwalsze

Wszystko będzie zależeć od tego, do jakich celów potrzebujemy konkretnych opakowań. Jeśli prowadzimy restaurację czy pizzerię i to właśnie do tego potrzebujemy opakowań, opakowania z tektury falistej będą zbytkiem. Zdecydowanie wystarczą tradycyjne opakowania z tektury litej, najlepiej fasonowe. Gdy jednak w grę będą wchodzić większe przedmioty, w tym na przykład meble czy maszyny o znacznym ciężarze, opakowania z tektury falistej sprawdzą się idealnie. Opakowania z tektury falistej – nawet bez względu na klasę – charakteryzują się podwyższoną odpornością zarówno na nacisk, jak i na zgniatanie.


Opakowania z tektury falistej od producenta

Zamawiając większe ilości opakowań u producenta zawsze można liczyć na korzystną cenę. Co więcej, takie opakowania z tektury falistej bywają personalizowane – na wieczkach dodawane jest wyraźne i widoczne logo firmy.