Rozwód krok po kroku – jak zrobić to bez stresu

Od decyzji o rozstaniu do powrotu bycia singlem nie jest długa droga, jeśli małżonkowie zgadzają się ze sobą w kwestii rozstania i nie posiadają dzieci. Każda inna sytuacja bywa skomplikowana, a sam rozwód może ciągnąć się nawet latami.


Rozwód krok po kroku http://adwokat-podgorski.pl/rozwod-krok-po-kroku-w-polskim-prawie/ – zacznij od adwokata

Pierwszym niezbędnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego, doświadczonego adwokata, który zajmie się wypełnianiem wszystkich wniosków. Poprawny wniosek równa się większa sprawność całej sprawy. Rozwód krok po kroku obejmuje w następnej kolejności mediacje oraz ewentualnie dalej – jeśli para nie dojdzie do porozumienia – orzeczenie winy którejś ze stron. Warto dodać, że rozwód krok po kroku wymaga naprawdę wiarygodnego uzasadnienia swojej decyzji. Dobrze jest się też przygotować – dogadać się co do opieki nad dziećmi lub podziałem majątku. Kolejnym etapem są rozprawy sądowe, przesłuchiwanie świadków oraz wydanie wyroku.


Rozwód krok po kroku – ile to potrwa?

Każda sprawa rozwodowa będzie indywidualną kwestią, ponieważ w każdym przypadku zachodzą inne, konieczne do wzięcia pod uwagę, okoliczności.