Na czym polega właściwa integracja sensoryczna?

Warto wiedzieć, że sensoryczna integracja jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka. Mowa o poprawnym rozwoju ruchowym, ale również psychicznym oraz emocjonalnym. Jest to bardzo ważne. Integracja sensoryczna jest pewnym procesem, który zaczyna się u dziecka już w życiu płodowym.Dla kogo przeznaczona jest integracja sensoryczna?


Na pewno chodzi o dobro i poprawny rozwój u dzieci już w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Wtedy dziecko może mieć pewne trudności związane z właściwą interpretacją odpowiednich bodźców zmysłowych oraz braku reakcji na nie. Można także spotkać się ze stosowaniem terapii sensorycznej już u niemowląt. Tak to wygląda w rzeczywistości.Dlaczego rodzicom musi zależeć na prawidłowym rozwoju ich dziecka?


Jest to bardzo ważne pytanie. Rodzice muszą stale obserwować, jak rozwija się ich dziecko i kiedy pojawią się pewne problemy w rozwoju dziecka, wtedy trzeba szybko reagować. Wszyscy rodzice muszą zdawać sobie z tego aspektu sprawę, gdyż prawidłowy rozwój ich dziecka jest niezwykle ważny.