Funkcje opakowań tekturowych

Opakowania tekturowe są uniwersalne, dlatego można je wykorzystać na różne sposoby, zarówno w domu jak i lokalach gastronomicznych, magazynach, sklepach internetowych.


Jakie funkcje mogą pełnić opakowania tekturowe?

Pudła kartonowe można zróżnicować pod względem kształtu, rozmiaru i surowca, jakie wykorzystuje producent opakowań tekturowych. Stąd zastosowanie kartonów jest tak różnorodne. Dzisiaj wykracza poza transport towarów i ochronę towarów. Pudełka mogą pełnić i inne funkcje chociażby opakowania z nadrukiem do dekoracji mieszkań, przechowywania a wielu przypadkach i dla reklamy firmy. Rynek dostosowuje produkcje takich opakowań do standardów eko, co ułatwia zastosowanie kartonów w wielu branżach.


Jakie funkcje mogą pełnić takie opakowania?

Przede wszystkim wykorzystujemy je do przechowywania, ochrony i transportu. Dodatkowo mogą pełnić funkcję dekoracyjną, reklamową, informacyjną czy ekologiczną. Z tektury wykonywane są pudła klapowe, opakowania z dowolnym nadrukiem, w różnych kolorach, pudła wsuwane, ekspozytory, przekładki i wypełnienia dla zachowania jakości produktu, pudła teleskopowe czy klejone, standy reklamowe.